کامپیوتر K-mob
((آموزش کامپیوتر/کدتقلب بازی ها/دانلود بازی/دانلود نرم افزار/دانلود فیلم و موزیک))
چهارشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۱ :: 17:11 ::  نويسنده : محمدسلیمان آبادی

به جلو و پشت کیس رایانه یک نگاهی بیاندازید و دکمه ها، شیار ها و سوکتهای مختلف را بشمارید. حال به صفحه نمایش نگاه کنید و هر چه که در آنجا هم موجود است را بشمارید. احتمالاً جمع اعداد حداقل ۲۰ شده است. هر رایانه متفاوت است، بنابراین دکمه ها، شیارها و سوکت ها از یک رایانه به رایانه ای دیگر فرق می کند. هرچند شما انتظار دارید ویژگی های مشترکی را بین بیشتر رایانه ها بیابید. آشنا شدن با نام هر یک از این اجزا (سخت افزار) و چگونگی استفاده عمومی آنها، شما را در اتصال وسایل مختلف مانند دوربین، چاپگر، موس و وسایل دیگر در آینده یاری خواهد داد.

کیس رایانه چیست؟ کیس یا Case معمولاً یک محفظه فلزی است که به صورت مکعب در کنار رایانه های امروزی دیده می شود. اجزای اصلی رایانه که کارهای پردازش، ذخیره سازی و .. را انجام می دهند در این جعبه فلزی به نام کیس قرار گرفته اند.

جلوی کیس

در این بخش بخش های عمده ای که در بیشتر رایانه ها در جلوی کیس دیده می شود را توضیح می دهیم. 1-درایو دیست گردان: اغلب به CD-ROM (بخوانید: سی دی رام) یا DVD-ROM (بخوانید: دی وی دی رام) معروف است. این قطعه به شما این اجازه را می دهد که CD یا DVD ها را بخوانید و از محتویات داخل آنها آگاه شوید. بسیاری از این درایوها می توانند داده هایی را به داخل CD یا DVD بنویسند (رایت کنند). درایو های نوری امروزی حتی می تونند داده ها را بروی دیسک های Blu-ray هم بریزند و از روی آنها بخوانند، که معمولاً به BD-ROM, BD-RE, یا Blu-ray drives معروفند.- دکمه روشن کردن رایانه: این دکمه برای خاموش یا روشن کردن رایانه کاربرد دارد. به علاوه در برخی رایانه ها شما با این دکمه می توانید به دیگر حالت های صرفه جویی در مصرف برق (Hibernate, sleep, standby)، رایانه را تغییر دهید. این فکر خوبی است که به راهنمای رایانه خود مراجعه کنید تا دستورات کاملتر را از آن بخوانید.

۳- ورودی و خروجی صوت: بسیاری از رایانه ها یک مدخل در جلوی کیس برای راحتی اتصال یک گوشی به رایانه دارند، که می توانید میکروفون و هدست را هم بدون ور رفتن به پشت کیس متصل کنید.

۴- مدخل USB: بیشتر رایانه های رومیزی چندین مدخل یو اس بی (USB) دارند. اینها می توانند برای اتصال تقریباً هر نوع وسیله مورد استفاده قرار گیرند، شامل میکروفون، صفحه کلید، موس، چاپگر، دوربین های دیجیتال و … . این نوع مدخل عموماً در جلو و پشت کیس وجود دارند.

یک دیسک بلو-ری (Blu-ray) می توانند ۲۵ گیگابایت داده را در خود نگه دارد. و در برخی مواقع این رقم به ۵۰ گیگ یا بیشتر هم می رسد. این مقدار بسیار بیشتر از CD و یا حتی DVD است که فضای خوبی را برای ذخیره سازی داده ها فراهم می کند.

 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک